Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Witamy na stronie EUROPE DIRECT Szczecin!

Stand with Ukraine!

Bezpłatne lekcje europejskie

Lekcje europejskie

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą bezpłatnych lekcje europejskich (eurolekcji) organizowanych przez EUROPE DIRECT Szczecin.

Co to są eurolekcje?

Eurolekcje są to zajęcia prowadzone przez konsultantki EUROPE DIRECT Szczecin na temat Unii Europejskiej. Skierowane są zarówno do uczniów szkół ponadpodstawowych jak i starszych klas szkół podstawowych.

Eurolekcje są doskonałym sposobem na poszerzenie wiedzy uczniów o zagadnienia związane z Unią Europejską, angażują uczniów do dyskusji oraz do zastanowienia się nad obecną sytuacją w Europie. Zajęcia są prowadzone przez konsultantki EUROPE DIRECT Szczecin i mają charakter warsztatowy. Oznacza to, że trakcie zajęć osoby uczestniczące zaangażowane są w proces dzielenia się własnymi doświadczeniami, wymieniają opinie, uczą się od osoby prowadzącej i od siebie nawzajem.  Podczas zajęć wykorzystywane są elementy pracy indywidualnej i pracy w grupach rówieśniczych, elementy refleksji oraz wykładu, a także porcja dobrej zabawy ułatwiająca uczenie.

Proponowane tematy

Proponowane tematy eurolekcji dla uczniów szkoły ponadpodstawowej:
- Świadomy Europejczyk – czyli o wartościach i funkcjonowaniu Unii Europejskiej
- EU & JA – programy i inicjatywy Unii Europejskiej dla młodzieży (dla ostatnich klas szkół ponadpodstawowych)
- Europejski Zielony Ład – lekcja o wyzwaniach związanych ze zmianą klimatu i środowiskiem naturalnym

Eurolekcje możemy zorganizować w Państwa szkole lub w sali wynajętej w Państwa miejscowości. Możemy także zaangażować do jej współprowadzenia eksperta Team Europe. Prowadzone są one bezpłatnie.

Zgłoszenia za pomocą formularza zgłoszeniowego (na górze strony) prosimy nadsyłać drogą mailową na adres europedirect-szczecin@wzp.pl. Proszę o zaproponowanie daty i godziny prowadzenia zajęć – skontaktujemy się w celu ich potwierdzenia.

Banery/Logo