Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Witamy na stronie EUROPE DIRECT Szczecin!

Komisarz Reynders z wizytą w Polsce 18-19 listopada

Komisarz UE ds. sprawiedliwości Didier Reynders rozpoczyna dziś (18 listopada) dwudniową wizytę w Polsce. Wizyta odbywa się w ramach serii wizyt w państwach członkowskich UE, organizowanych w celu omówienia drugiego sprawozdania Komisji Europejskiej na temat praworządności.

Program wizyty w Polse obejmuje spotkania z Przewodniczącym Senatu Tomaszem Grodzkim, Ministrem Sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro, Ministrem do Spraw Europejskich Konradem Szymańskim, Pierwszą Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatą Manowską, Prezesem Najwyższej Izby Kontroli Marianem Banasiem oraz Rzecznikiem Praw Obywatelskich prof. Marcinem Wiąckiem.

Komisarz Reynders weźmie ponadto udział w spotkaniu z przedstawicielami sejmowych Komisji ds. Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji do Spraw UE, a także w posiedzeniu senackich Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji oraz Komisji Spraw Zagranicznych i UE. Wizyta w Polsce obejmuje również wymianę poglądów ze stowarzyszeniami polskich sędziów, stowarzyszeniami prokuratorów i stowarzyszeniami prawników. Komisarz Reynders będzie także rozmawiać z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego i organizacji pozarządowych oraz weźmie udział w debacie ze studentami prawa Uniwersytetu Warszawskiego.

Komisarz UE ds. sprawiedliwości Didier Reynders powiedział: „Dzisiaj i jutro odwiedzam Polskę w ramach mojego osobistego zobowiązania do wymiany poglądów ze wszystkimi państwami członkowskimi na temat wymiaru sprawiedliwości i praworządności. Odbyłem już owocne wizyty w Austrii, Włoszech, na Węgrzech i w Luksemburgu. Jestem teraz w Warszawie, aby rozmawiać z wieloma partnerami w parlamencie, rządzie, sądownictwie, z przedstawicielami organizacji pozarządowych oraz studentami. Ta wizyta pozwoli mi również na omówienie drugiego sprawozdania Komisji na temat praworządności bezpośrednio z przedstawicielami instytucji państwowych i zainteresowanymi stronami. Taka wymiana poglądów jest pouczająca i cenna dla prac Komisji i promowania praworządności w Europie. Z niecierpliwością oczekuję na te dwa dni".

Konferencja prasowa z komisarzem Reyndersem odbędzie się w piątek, 19 listopada, o godz. 18.00 w siedzibie Przedstawicielstwa KE w Polsce. W dniu dzisiejszym wyślemy osobne zaproszenia do udziału w konferencji.

Warszawa, 18 listopada 2021r.

Banery/Logo