Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Yes!teśmy 20 lat Polski w UE

Stand with Ukraine!

Eurolekcje

Artykuły

 • Szkolne Kluby Europejskie pod naszym patronatem!

  Niezmiernie miło nam poinformować, że pod patronatem EUROPE DIRECT Szczecin funkcjonują Szkolne Kluby Europejskie w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych na terenie całego Województwa Zachodniopomorskiego! Do grona SKE na Pomorzu Zachodnim należą uczniowie i ich Opiekunowie z:

  1. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Dębnie
  2. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach
  3. Szkoła Podstawowa w Przecławiu
  4. Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrej
  5. Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach
  6. Szkoła Podstawowa w Krzywinie
  7. Zespół Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu
  8. Zespół  Szkół Nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Choszcznie
  9. Szkoła Podstawowa w Wierzchowie
  Czytaj Więcej o: Szkolne Kluby Europejskie pod naszym patronatem!
 • Utwórz Szkolny Klub Europejski pod patronatem EUROPE DIRECT Szczecin! wyróżnione

  Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Województwa Zachodniopomorskiego do utworzenia Szkolnych Klubów Europejskich pod patronatem EUROPE DIRECT Szczecin!

  Cele działalności SKE obejmowałyby m. in. zdobywanie i szerzenie wiedzy na temat Unii Europejskiej, jej wartości, struktury i organizacji, a także propagowanie idei integracji europejskiej w szkole i poza nią oraz wspieranie działań proeuropejskich w społeczności lokalnej. Przy naszej współpracy działalność klubów polegałaby na prowadzeniu zajęć o charakterze dydaktycznym (eurolekcje), uczestnictwo szkół w programach i projektach lokalnych i międzynarodowych, umożliwiając uczniom naukę języków obcych w praktyce.

  Serdecznie zapraszamy do podjęcia proponowanej przez nas inicjatywy. Szczegółowe informacje (projekt Statutu, Planu Pracy, Deklaracje członkowskie) do pobrania w załączeniu. Podpisane dokumenty (przyjęty statut i plan pracy) należy wysłać do nas na adres: europedirect-szczecin@wzp.pl. Rekrutacja ciągła. 

  Serdecznie zapraszamy do współpracy z nami!

  Czytaj Więcej o: Utwórz Szkolny Klub Europejski pod patronatem EUROPE DIRECT Szczecin!
 • Kącik edukacyjny

  Kacik edukacyjny

  Zapraszamy do zapoznania się z kącikiem edukacyjnym prowadzonym przez UE. Znajdziecie tu gry, informacje o konkursach oraz interaktywne ćwiczenia przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych i średnich oraz materiały dla nauczycieli. 

  Czytaj Więcej o: Kącik edukacyjny

Banery/Logo