Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Yes!teśmy 20 lat Polski w UE

Stand with Ukraine!

Wydarzenia

Artykuły

 • Gra terenowa "Szmaragd Europy"

  Ochrona przyrody w UE, wybory do Parlamentu Europejskiego oraz zmiany jakie zaszły lokalnie dzięki funduszom unijnym. Te wszystkie tematy znajdziecie w zadaniach na stacjach gry terenowej „Szmaragd Europy”. To już druga edycja gry, której trasa w tym roku przebiega w okolicach Jeziora Szmaragdowego na terenie Puszczy Bukowej. Odbędzie się ona 11 maja i łączy trzy organizacje – EUROPE DIRECT Szczecin funkcjonujący przy Sekretariacie ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego oraz Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinie.

  Czytaj Więcej o: Gra terenowa "Szmaragd Europy"
 • Szkolenie dla uczestników debaty oksfordzkiej

  Debata oksfordzka daje możliwość wymiany merytorycznych argumentów oraz uczy szacunku do drugiej strony i przeciwnych argumentów. 15 lutego odbyło się szkolenie dla uczestników debaty oksfordzkiej "Głosuję=Decyduję". Miało ono na celu przygotowanie zgłoszonych uczniów do starcia w debacie, która odbędzie się 5 marca, a wezmą w niej udział zespoły ze Szkół Ponadpodstawowych z Choszczna oraz Myśliborza.
   
   
  Czytaj Więcej o: Szkolenie dla uczestników debaty oksfordzkiej
 • Europejska Wymiana Ozdób Choinkowych

  Europejska Wymiana Ozdób Choinkowych (European Christmas Decoration Exchange) to projekt kulturowy, w którym ekologiczne ozdoby choinkowe tworzone przez dzieci, są  wysyłane do innych szkół krajów członkowskich UE.

   W tym roku w projekcie  udział wzięło 8 szkół podstawowych z Pomorza Zachodniego oraz 364 z całej Europy. Polscy uczniowie mieli za zadanie wykonanie ekologicznych ozdób choinkowych, które następnie wysyłali do szkół w krajach członkowskich Unii Europejskiej. Co jednak ważne – na nich również czekały prezenty od rówieśników

  Czytaj Więcej o: Europejska Wymiana Ozdób Choinkowych
 • Europejski Dzień Języków

  We wtorek, 26 września, Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego (SdsM) zaprosił młodych z regionu Pomorza Zachodniego na wyjątkowe wydarzenie z okazji trzech ważnych okoliczności: Międzynarodowego Dnia Demokracji (obchodzonego 15 września), Europejskiego Dnia Języków (przypadający na 26 września) i 18-lecia istnienia SdsM. Sala dawnego Kina Delfin Urzędu Marszałkowskiego wypełniła się do ostatniego miejsca uczniami z IX LO, Zespołu Szkół nr 8 ze Szczecina, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie, członkami Szkolnych Klubów Europejskich pod patronatem EUROPE DIRECT Szczecin z  Przecławia, Międzyzdrojów, Dobrej, Bobolic, Myśliborza i Krzywina.Na blisko 200 osób czekały interaktywne warsztaty i prelekcje oraz muzyczny program artystyczny.

  Czytaj Więcej o: Europejski Dzień Języków

Banery/Logo