Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Yes!teśmy 20 lat Polski w UE

Stand with Ukraine!

Wydarzenia

Artykuły

 • Szkolenie dla uczestników debaty oksfordzkiej

  Debata oksfordzka daje możliwość wymiany merytorycznych argumentów oraz uczy szacunku do drugiej strony i przeciwnych argumentów. 15 lutego odbyło się szkolenie dla uczestników debaty oksfordzkiej "Głosuję=Decyduję". Miało ono na celu przygotowanie zgłoszonych uczniów do starcia w debacie, która odbędzie się 5 marca, a wezmą w niej udział zespoły ze Szkół Ponadpodstawowych z Choszczna oraz Myśliborza.
   
   
  Czytaj Więcej o: Szkolenie dla uczestników debaty oksfordzkiej
 • Europejska Wymiana Ozdób Choinkowych

  Europejska Wymiana Ozdób Choinkowych (European Christmas Decoration Exchange) to projekt kulturowy, w którym ekologiczne ozdoby choinkowe tworzone przez dzieci, są  wysyłane do innych szkół krajów członkowskich UE.

   W tym roku w projekcie  udział wzięło 8 szkół podstawowych z Pomorza Zachodniego oraz 364 z całej Europy. Polscy uczniowie mieli za zadanie wykonanie ekologicznych ozdób choinkowych, które następnie wysyłali do szkół w krajach członkowskich Unii Europejskiej. Co jednak ważne – na nich również czekały prezenty od rówieśników

  Czytaj Więcej o: Europejska Wymiana Ozdób Choinkowych
 • Europejski Dzień Języków

  We wtorek, 26 września, Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego (SdsM) zaprosił młodych z regionu Pomorza Zachodniego na wyjątkowe wydarzenie z okazji trzech ważnych okoliczności: Międzynarodowego Dnia Demokracji (obchodzonego 15 września), Europejskiego Dnia Języków (przypadający na 26 września) i 18-lecia istnienia SdsM. Sala dawnego Kina Delfin Urzędu Marszałkowskiego wypełniła się do ostatniego miejsca uczniami z IX LO, Zespołu Szkół nr 8 ze Szczecina, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie, członkami Szkolnych Klubów Europejskich pod patronatem EUROPE DIRECT Szczecin z  Przecławia, Międzyzdrojów, Dobrej, Bobolic, Myśliborza i Krzywina.Na blisko 200 osób czekały interaktywne warsztaty i prelekcje oraz muzyczny program artystyczny.

  Czytaj Więcej o: Europejski Dzień Języków
 • Piknik i eko debata "Europe without water?"

  Eko przygoda z przyrodą nad wodą. W ramach tego wydarzenia odbył się 3 czerwca piknik oraz debata dla młodzieży na temat znaczenia wody oraz sytuacji Odry. Podczas pikniku zostały zorganizowane stoiska z warsztatami oraz animacjami dla dzieci w tematyce ekologii, ochrony środowiska oraz stoisko punktu EUROPE DIRECT Szczecin z informacją dotyczącą Europejskiego Zielonego Ładu. Dodatkowo odbyła się debata młodzieży z udziałem ekspertów dla ponad 50 uczestników, z której zostały wypracowane wnioski - pomysły młodzieży na zażegnanie zagrożenia dotyczącego czystości wody.

  Czytaj Więcej o: Piknik i eko debata "Europe without water?"
 • Gra terenowa "Szmaragd Europy"

  Z okazji przypadającego na 9 maja Dnia Europy, punkty EUROPE DIRECT w całej Polsce w sobotę, 13 maja, zorganizowały grę terenową. Szczecińska odsłona toczyła się wokół Jeziora Szmaragdowego. – W zeszłym toku byliśmy w Świnoujściu, w tym postawiliśmy na Szczecin. Chcieliśmy rozpropagować Europejski Zielony Ład, powiedzieć więcej na temat tego, jak ważna jest nasza bioróżnorodność i pokazać lokalną naturę. Połączyć Unię Europejską z tym, co regionalne i lokalne – zaznacza Katarzyna Henschke-Ozga z EUROPE DIRECT Szczecin.

   

  Czytaj Więcej o: Gra terenowa "Szmaragd Europy"

Banery/Logo