Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Yes!teśmy 20 lat Polski w UE

Stand with Ukraine!

Europejski Dzień Języków

Wczoraj - w dn. 26 września 2022 r. - w całej Europie świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji spotkaliśmy się w MOSiR w Kołobrzegu, aby razem z młodzieżą z XVIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Kołobrzegu oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu. Dyskutowaliśmy na temat wielojęzyczności w Europie, jej wpływu na wielokulturowość oraz korzyści, jakie na polu nauki języków oferują programy europejskie dla młodzieży.

 

Wydarzenie objęte zostało patronatem Olgierda Geblewicza - Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Anny Mieczkowskiej - Prezydent Kołobrzegu. Pani Prezydent oraz Członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego - Pani Anna Bańkowska - uświetniły swą obecnością nasze wydarzenie. Było ono realizowane w ramach Europejskiego Roku Młodzieży.

W tygodniu poprzedzającym Europejski Dzień Języków poprowadziliśmy także cykl eurolekcji, który przybliżył uczniom zagadnienie wielojęzyczności i programów UE dla młodzieży.

Banery/Logo