Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Yes!teśmy 20 lat Polski w UE

Stand with Ukraine!

Gra terenowa "Szmaragd Europy"

Z okazji przypadającego na 9 maja Dnia Europy, punkty EUROPE DIRECT w całej Polsce w sobotę, 13 maja, zorganizowały grę terenową. Szczecińska odsłona toczyła się wokół Jeziora Szmaragdowego. – W zeszłym toku byliśmy w Świnoujściu, w tym postawiliśmy na Szczecin. Chcieliśmy rozpropagować Europejski Zielony Ład, powiedzieć więcej na temat tego, jak ważna jest nasza bioróżnorodność i pokazać lokalną naturę. Połączyć Unię Europejską z tym, co regionalne i lokalne – zaznacza Katarzyna Henschke-Ozga z EUROPE DIRECT Szczecin.

 

– Cieszy mnie, że blisko 120 osób wzięło udział w organizowanej przez Sekretariat ds. Młodzieży i EUROPE DIRECT Szczecin grze „Szmaragd Europy” – mówi Arkadiusz Mazepa, dyrektor SdsM. – Naszym celem było zaciekawić młodzież, rodziny z dziećmi i wszystkich mieszkańców naszego województwa zagadnieniem bioróżnorodności w Unii Europejskiej. Ten niezwykle aktualny temat musi być obecny w naszym codziennym życiu, kształcąc już od najmłodszych lat w poszanowaniu klimatu i otaczającego nas środowiska.

Gra odbyła się przy współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego.

Dobra zabawa z nutką rywalizacji. „Można rodzinne spędzić czas, oby więcej takich gier”

W grze wystartowało 38 zespołów – pojawiła się młodzież z młodzieżowych rad w regionie i rodziny z dziećmi. Nie zabrakło też drużyn składających się z samych dorosłych, którzy w aktywny sposób chcieli spędzić czas.

Na zawodników czekało 6 stacji z zadaniami do rozwiązania. Dotyczyły one wiedzy o Unii Europejskiej, ale też ekologii i bioróżnorodności. Uczestnicy musieli m.in. znaleźć 3 pomniki przyrody znajdujące się w okolicy, dopasować ślady do odpowiedniego zwierzęcia oraz wykazać się wiedzą o tym, jak pomóc ptakom w zimie.

Banery/Logo